главная страницаemailкарта сайта
MEDTECH - Сервер медицинской техники и технологий
новостистатьивыставкиобъявленияпартнерыо проектеуслугиконтакты
поиск в прайс-листах
медицинские фирмы
медоборудование
фарм фирмы
фарм препараты
газеты и журналы
выставки и конференции
ПО для стоматологов !!!
разместить информацию


 
Статьи
 

Медична газета України "ВАШЕ ЗДОРОВ'Я" >>>

КРІОТЕРАПІЯ РОЗШИРЮЄ МЕЖІ...[ 25.10.2004 ]

УКРАЇНСЬКІ ВЧЕНІ УСПІШНО РОЗВИВАЮТЬ ПЕРСПЕКТИВНИЙ КЛІНІЧНИЙ НАПРЯМОК - ЛІКУВАННЯ З ДОПОМОГОЮ ЕКСТРЕМАЛЬНО НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Василь Калита,
"Ваше здоров'я".

НОВАЦІЯ Т. ЯМАУЧІ
Доповідь японського вченого Тосіми Ямаучі викликала особливий інтерес колег на Європейському конгресі ревматологів. Професор доповів про незвичайні речі - лікування ревматичних захворювань, причому, здебільшого занедбаних, з допомогою екстремальних мінусових температур. Методика вченого складається з двох фаз: оброблення уражених суглобів за температури мінус 160 градусів за Цельсієм та тривалі фізичні вправи. Під час першої фази у хворого знімається біль, що повністю не вдавалося засобами медикаментозної терапії, а в ході другої з допомогою спеціальної апаратури розробляють хворі кінцівки. Причому, то був не просто експеримент - за своєю методикою японський професор пролікував близько двох тисяч хворих. 80 відсотків з них повернулися до повноцінного життя, чого не вдалося досягти застосуванням традиційних технологій.

Багато хто з учених різних країн зацікавився незвичайною новацією, яка мовби робила виклик здоровому глузду: ревматизм, який так боїться холоду, і раптом - екстремально низькі температури.
Т. Ямаучі керував єдиною в світі клінікою, де головна роль у лікуванні захворювань належала холодові. У чому ж таємниця позитивного впливу? Учений пояснив: з давніх-давен було помічено анестезувальний вплив низьких температур. Нові ж дослідження засвідчили, що холод на екстремальному рівні викликає благотворні зміни в складі крові та суглобовій рідині, сприяє виробленню організмом специфічних "антиревматичних" гормонів.

Європейський конгрес ревматологів став імпульсом дальшого освоєння кріотерапії. У тім числі і в Україні.

ХОЛОД
РЯТУЄ СПОРТСМЕНІВ
Розвиток спорту високих досягнень - це дві сторони однієї медалі. З одного боку - приємні для кожної держави здобутки олімпійських чемпіонів, що примножують славу країни, а з другого, - гострі та хронічні травми, і з часом їх, на жаль, стає дедалі більше. Є актуальною проблема нейтралізації наслідків травм, зниження ризику віддалених негативних явищ. І в спортивній медицині столиці нашої держави першими спробували, як альтернативу до існуючих традиційних методів лікування, кріотерапію.
Мені довелося бути присутнім при суперхолодовій процедурі - 110 градусів нижче нуля за Цельсієм - на столичному спеціалізованому підприємстві "Холод" - єдиному, яке розробляє потрібне унікальне обладнання. Серед пацієнток була і студентка університету фізкультури, досить відома спортсменка.
- Спортсменів постійно супроводжує проблема лікування травм та їх наслідків, медичної реабілітації, - говорить вона. - Ось тут на наші травми і діють наднизькими температурами. Механізм їх дії пояснять фахівці, а я можу сказати: дані велоергометрії підтверджують, що кріотерапія підвищує витривалість організму на 6-8 відсотків.

Більш докладну інформацію дає директор підприємства "Холод" Микола Івченко.
- Вмикаються практично всі компенсаторні важелі самолікування організму, - пояснює він. - При цьому поліпшуються біохімічні показники обмінно-ендокринних процесів, нейровегетативна корекція, психічний стан пацієнтів. Але найпереконливішою є динаміка показників імунної системи. Широкий спектр імуностимулювальної, імуномодулювальної дії наднизьких температур, вважаю, має привернути увагу клінічних імунологів, лікарів-практиків.

Звичайно, для утвердження екстремальної кріотерапії потрібні ще фундаментальні наукові дослідження. Цю думку підтверджує і відомий фахівець у галузі спортивної медицини, член медкомісії Національного Олімпійського комітету України В'ячеслав Попов:

- Кріотерапія перспективна не лише в лікувальному, а й у профілактичному плані. На одному з чемпіонатів світу новозеландські велосипедисти досягли чудових результатів, за їхнім твердженням, саме завдяки кріотерапії. А в Україні з нею пов'язують успішний виступ майстрів підводного плавання на одному з відповідальних змагань. Медичні фахівці пояснюють позитивний ефект дії екстремального холоду тим, що наднизькі температури сприяють активному виділенню в організмі спортсменів тих гормонів, які підвищують фізичну витривалість під час перевантажень.

НЕЙРОХІРУРГИ,
ОНКОЛОГИ - ЗА!
Як виявилося, спрямований і дозований холод може позитивно діяти не лише на організм у цілому, вводячи його резервні можливості, а виконувати й набагато тонші роботи. Наприклад, діяти на хворі клітини в онкології, нейрохірургії, не зачіпаючи здорових.
У нашій вітчизняній нейрохірургії виник і успішно розвивається новий напрямок - стереотаксичні операції під час лікування таких складних і важковиліковних захворювань, як епілепсія, паркінсонізм, церебральний параліч. Вони потребують вторгнення у святая святих людського організму - головний мозок. Завдяки кріохірургії немає потреби виконувати широку трепанацію черепа - досить невеличкого отвору, щоб проникнути у визначену ділянку мозку і зруйнувати патогенні клітини. За допомогою спеціального пристрою, створеного відомим українським нейрохірургом Олегом Лапоноговим. Суть нової технології: під рентгеноконтролем порожниста голка діаметром 2,5 міліметра запускається в операційне поле, порожниною подається рідкий азот. За температури мінус 100-120 градусів знешкоджуються клітини, які порушували діяльність головного мозку.

"ЗУБНИЙ БІЛЬ"
ОНКОЛОГІВ
Сьогодні українські онкологи в змозі допомогти й таким пацієнтам, яким ще десяток років тому допомогти було неможливо. Синдром приреченості у хворих на рак стає безпідставним завдяки останнім науковим здобуткам, впровадженню новітніх медичних технологій, більш раціональних підходів до лікування, досконалішій апаратурі. Взято курс на комплексне, комбіноване лікування. Йдеться про методи й підходи, які доповнюють один одного, і особливо ефективні у складних випадках, які в онкології, і не лише вітчизняній, на кожному кроці.

- Наш постійний "зубний біль" - як допомогти людям із занедбаними станами, а таких, на жаль, більшість, - говорить провідний науковий співробітник Інституту онкології АМН України доктор медичних наук Олександр Литвиненко. - Всі наші зусилля спрямовані на те, щоб повернути їх до операбельного стану. Повертаємо. І оперуємо, застосовуючи новітні методики, які забезпечують кращий результат.
Одним з таких є метод кріогенної деструкції. Популярно кажучи, це руйнування пухлини з застосуванням наднизьких температур, тобто, кріогенної хірургії. Таке своєрідне, тонке заморожування за температури мінус 196 градусів не тільки подовжує життя хворого, а й усуває больовий синдром, який справляє на пацієнта не лише небажану фізичну дію, а й психологічну.

Звичайно, метод кріогенної деструкції не є панацеєю від усіх бід, зазначають онкологи, але в комплексі з іншими засобами дає відчутний позитивний результат. А саме: в поєднанні зі звичайним хірургічним втручанням, по-новому застосовуваною хіміотерапією, аби побічну її дію звести до мінімуму. У процесі наукового пошуку онкологи знайшли спосіб селективного, вузькоспрямованого впливу на пухлину - шляхом введення потрібних лікувальних засобів через судини безпосередньо у вогнище хвороби.
Загальна думка фахівців: зроблено лише перші кроки, але вже зрозуміло, що напрямок має перспективу розвитку. Потрібні ґрунтовні наукові дослідження, які б розкрили механізм дії екстремально низьких температур. Потрібне й спеціальне обладнання. Надії покладаються на вітчизняну промисловість і на підтримку держави.

По материалам Ваше здоров'я (Василь Калита)

подписка на новости

Ваш email:

веб-сайты мед. фирм
Главный врач - специализированное информационное издание
Вся стоматология Харькова
Крыммедмаркет
медоборудование в лизинг, информационные технологии
сгх ХГ еБПНОШ
порядок продажи
опрос

Возросла ли роль интернета, в том числе, посвященного медицине/стоматологии, в Вашей жизни?

ПЕРЕМЕСТИТЕ ОТМЕТКУ НА ВЫБРАННЫЙ ВАРИАНТ ОТВЕТА!
Да, разумеется!
Да, но незначительно.
Нет, не возросла.
Захожу только по крайней необходимости.
Вообще не пользуюсь!
Интернет - не место для профессиональной деятельности!
Мне все равно.


вверх


 © 2002-2013 InfoSystems
 ООО "Информационные Системы"
Сервер медицинской техники и технологий Графический дизайн TDG 
Разработка сайта Infomodus 

Rambler's Top100